תפריט
שלום Anonymous ::: 2019, 20:03
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
לימודי הפקה מוסיקלית ועיבוד.
שרשרת זו הוגדרה כמועילה (60) › תצורת הדפסה
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » לימודים, הוראה, ספרות מקצועית ומוסדות לימוד
  ori_m  
לימודי הפקה מוסיקלית ועיבוד.
הודעה פורסם: רביעי 23 יונ',04 13:35   
שלום.
אני יוצר מוסיקה אלקטרונית 8 שנים, בעל ידע רב ונסיון.
בתקופה האחרונה התחלתי לעבוד על פרוייקט יותר רחב מבחינת הפקה -
אני מקליט ועובד על פרוייקט רב כלי, בשילוב כלים אקוסטיים ואלקטרוניים וגם זמרים.

התחום הזה מאוד מושך אותי, והייתי מעוניין ללמוד אותו.

האם מישהו יודע היכן ניתן ללמוד ברמה הגבוהה ביותר את הנושא הפקה מוסיקלית
ועיבוד מוסיקלי?

אשמח לקבל תשובות מדוייקות - ולא רק מדינות וכו'....
וגם לשמוע על בתי ספר בארץ - אם יש כאלו - המתמחים בנושאים הנ"ל.

תודה.
רונן חרותי
נציג עסק/מוסד/שירות
לימודי הפקה מוסיקלית בישראל
הודעה פורסם: שבת 26 יונ',04 09:49   
קודם כל, למען הגילוי הנאות - הדברים להלן אינם באים ממישהו אובייקטיבי - אני מנהל את dj - בית ספר למוסיקה.

עד כה לא היה בישראל, למיטב ידיעתי, מסלול לימוד מסודר להפקה מוסיקלית. אולם החל משנת הלימודים הקרובה (תשס"ה), כתוצאה מהדרישה והצורך בלימודים שכאלה, עומדים שני מוסדות להציע תוכנית שכזו.

1. מכללת ספיר בנגב - מציעה מסלול תלת - שנתי להפקה מוסיקלית, שהדגש בו הוא על הפקת פסקול לקולנוע. פרטים על המסלול תוכל לקבל אצלם.

2. dj - בית ספר למוסיקה - ב- 17.10.04 תיפתח לראשונה בביה"ס תוכנית לימודי הפקה מוסיקלית בהיקף מלא (שלוש שנות לימוד אינטנסיביות).

מסלול הלימודים משלב באופן קוהרנטי לימודי מוסיקה וסאונד, לאור ההתקרבות (עד כדי התמזגות) בינהם, וביטוייה בתהליך היצירה וההפקה המוסיקלית.

המסלול פותח בתהליך עבודה ממושך של שנתיים, בו היו שותפים צוות המרצים, המורים והמדריכים בביה"ס, ויעקב גלעד, אחד המפיקים המוסיקליים המנוסים, הפוריים והמוערכים ביותר בישראל, שייקח חלק פעיל בהדרכת והנחיית הסטודנטים במסלול, החל מהשנה השנייה ללימודיהם. עבודתו של גלעד עם הסטודנטים תתרכז בתחום הפיתוח האמנותי, הפקת אולפן והפקת המופע החי.

השנה הראשונה של המסלול מוקדשת לרכישת יסודות, ב- 5 תחומים:
1. שפת המוסיקה – תיאוריה והרמוניה, קומפוזיציה ופיתוח שמיעה;
2. סאונד ואקוסטיקה;
3. יצירה והפקה באולפן ביתי, מבוסס מחשב;
4. נגינה בשני כלים מרכזיים – המקלדת וה- dj setup;
5. תולדות המוסיקה העכשווית והכרות מעמיקה עם ז'אנרים מוסיקליים.

השנה השנייה, המתנהלת תחת הכותרת "המעבדה", מוקדשת, לצד העמקת ופיתוח הידע שנצבר בשנה הראשונה, להתמקצעות והתנסות מבוקרת בכתיבה, נגינה, programming, עבודת אולפן ובמה וגיבוש מיומנויות הפקה. במהלך שנה זו בוחר הסטודנט את תחום ההתמחות המועדף עליו, ושם עליו את הדגש באמצעות פרוייקטים מעשיים המבוצעים ע"י הסטודנטים מול גורמים מקצועיים בתעשיית המוסיקה.

השנה השלישית מוקדשת לעבודה אינטנסיבית, בהנחיית מנחה אישי מצוות ביה"ס, על תוצריו האישיים של הסטודנט – אלבום מלא בהפקתו והופעה חיה המבוססת על תכני האלבום. לצד העבודה המעשית לומד הסטודנט בשנה זו באופן מקיף את מבנה תעשיית המוסיקה, הגורמים הפעילים בה והדרכים העומדות לרשותו לפיתוח קריירה מקצועית ואמנותית במסגרתה.

מסלול הלימודים המלא מיועד לסטודנטים שבאפשרותם להקדיש את מירב זמנם ומרצם ללימודים במהלך שלוש השנים. לצידו יתקיים גם מסלול לימודים חלקי, בו יכול הסטודנט להתמקד בקורסים ספציפיים מתוך התוכנית המלאה ו/או לפרוס את לימודי המסלול המלא על פרק זמן ארוך יותר.

למוסיקאים ואנשי סאונד פעילים, בעלי תיק עבודות ורזומה מוכח, עומדת האפשרות לזכות בפטור מחלק מנושאי הלימוד, ו/או במלגת לימודים חלקית.
nimrodon
הודעה פורסם: שבת 26 יונ',04 11:21   
זה נשמע מסלול לימודים מאוד מעניין ופורה (תקליט שלם + הופעה!!)
על כמה שעות שבועיות מדובר? האם ישנו דגש על מוסיקה אלקטרונית?

אני למדתי מוסיקה מספר שנים ברימון, אבל תחום ההפקה עדיין קצת חסר לי. אשמח לשמוע על הקורסים השונים אותם אפשר לקחת ללא מסלול/מסלול חלקי.

לגבי השאלה של אורי:
לדעתי עיבוד לומדים מהרבה שמיעה וניתוח של מוזיקה, ולאחר מכן - כתיבת עיבוד דומה.
בשביל ליצור עיבוד "קליט" , חייבים ללמוד את הסגנון המוסיקלי הרצוי, אם זה רוק כבד, דיסקו, רגאיי וכו'. לאפיין את עיקרי הסגנון. ואני לא מדבר רק על תפקידי הכלים השונים, אלא גם על מבנה, הרמוניה ומלודיה שירגישו "טבעי" על הסגנון הרצוי.
אם מדובר על כלים אקוסטיים, אז חשוב מאוד להכיר את הכלים ולדעת אילו צלילים ואפקטים הם מסוגלים להפיק. כדאי לשבת עם נגנים וללמוד את זה. בגבהים שונים, כלים נשמעים אחרת.

ברמה הגבוהה ביותר - לך תלמד בחו"ל. שמעתי שבצרפת יש בית ספר טוב עם מגמת הפקה מצויינת. לא יודע את השם.

מקווה שעזרתי,
נמרוד.
רונן חרותי
נציג עסק/מוסד/שירות
הודעה פורסם: ראשון 27 יונ',04 07:45   
ציטוט:
על כמה שעות שבועיות מדובר?

המסלול המלא הוא בהיקף של כ- 24 שעות לימוד בשבוע בבית הספר, אך הוא מצריך, בנוסף, כמות דומה של שעות לצורך ביצועם של תרגילים, מטלות מעשיות ופרוייקטים, שחלק ניכר מהם מתבצע באולפנו הביתי של הסטודנט (אחד מתנאי הסף לכניסה למסלול הוא תשתית מינימלית של מחשב, כרטיס קול מקצועי, מקלדת שליטה ו- cubase בביתו של הסטודנט). לפיכך צריך לקחת בחשבון סך כולל של 50 שעות שבועיות.

ציטוט:
האם ישנו דגש על מוסיקה אלקטרונית?

תוכנית הלימודים אינה מדגישה מוסיקה אלקטרונית על חשבון ז'אנרים אחרים, אך האוריינטציה הכללית של בית הספר (וחלק גדול מהמורים בו) מגיעה מכיוונים של מוסיקה אלקטרונית, מוסיקה שחורה ושילובים בינם לבין סגנונות אחרים.

ציטוט:
אשמח לשמוע על הקורסים השונים אותם אפשר לקחת ללא מסלול/מסלול חלקי.

קורסים ברמה בסיסית:
- יסודות במוסיקה;
- יסודות ביצירה והפקה באולפן הביתי;
- יסודות בתקלוט;
- ז'אנרים מוסיקליים ותולדות המוסיקה העכשווית.

קורסים ברמה מתקדמת (הקבלה אליהם מותנית בעמידה בבחינות הסיום של הקורסים הבסיסיים ובתיק עבודות):

- עיצוב צליל ופרוגרמינג מתקדם;
- קונספט של אלבום;
- יצירה והפקה - מתקדם;
- טכניקות תקלוט מתקדמות.
TsookiJo
הודעה פורסם: רביעי 15 דצמ',04 12:59   
אם מישהו יכול להמשיך את השירשור ולתת קצת יותר פרטים
על בתי ספר להפקה בחו'ל.. #biggrin
Oded
Supporter
הודעה פורסם: רביעי 15 דצמ',04 13:11   
בברקלי (בוסטון) יש מסלול נחשב מאוד להפקה מוסיקלית: Music Production & Engeneering. יש אפשרות לקבלת תואר (degree) או דיפלומה.
מדובר על מסלול של 4 שנים (או פחות - תלוי אם יש לך פטורים משיעורים מסויימים - ומכיוון שאתה בוגר רימון אני מניח שזו לא תהיה בעיה בכלל), במסגרתו לומדים הפקה מוסיקלית על כל צדדיה.

לפי מה שהבנתי - זה המסלול היוקרתי והנחשב ביותר של בית הספר, מסלול שהסיכויים לקבלת עבודה בארה"ב לאחר סיומו הם גבוהים מאוד.

אבל... הבעיה היא שמדובר בבית ספר יקר מאוד! (10,000$ לסימסטר X שמונה סימסטרים, וזה לפני שהתחלת בכלל לגור, לחיות ולאכול).
כמובן, שיש המון אפשרויות לקבלת מלגה (ממש לפני יומיים היו בחינות למלגות לברקלי בבי"ס רימון)

עוד משהו - כדי להתקבל למסלול נזקקות 24 נקודות זכות (קרדיטים), מה שאומר שלמעשה אפשר להתחיל ללמוד בו (אם אין לך פטורים) רק מהשנה השניה ללימודים בברקלי. מידע נוסף על המסלול תמצא כאן

* אני בדיוק בתהליכי הרשמה לברקלי ומבחנים למלגה... אולי ניפגש...
הודעה פורסם: רביעי 15 דצמ',04 16:27   
אני מכיר הרבה אנשים שלמדו/לומדים בברקלי (לא במגמה הזאת...)
וכולם עשו את המסלול המשותף עם רימון, וגם קיבלו מלגות גדולות..
האמת שלדעתי ללמוד שם ולשלם כל כך הרבה כסף (למי שלא מקבל מילגה ממש ממש רצינית..), זה טירוף.. (דעתי האישית.. #headphones )
בכל זאת אני מאוד מאוד אשמח אם מישהו יתן עוד פרטים על עוד בתי ספר להפקה בעולם
(כמו למשל הבי'הס בצרפת שגם אני שמעתי עליו..) #clap
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » לימודים, הוראה, ספרות מקצועית ומוסדות לימוד

עמוד 1 מתוך 1

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון