תפריט
שלום Anonymous ::: 2019, 00:08
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
הפקה ביתית?
שרשרת זו הוגדרה כמועילה (80) › תצורת הדפסה
לך לעמוד 1, 2, 3, 4   הבא
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » SoundBoard - סאונד מקצועי
  royalon  
הודעה פורסם: שישי 25 ינו',02 01:31   
נתקלתי בסוגיה שלא עוזבת אותי כבר ים זמן
ואולי תוכלו לעזור לי
אפשר להקליט בס תופים גיטרה קולות=(להקה)
בהקלטה ביתית עד שלב המאסטרינג(לא כולל)
באמצעים ביתיים ברמה שתעבור סלקציה של רדיו ולא תישמע כדמו?
ואם כן, שווה להשקיע בציוד כזה מאשר להיכנס לאולפן לעמוד בלחץ הזמן ולגמור עם זה בערך באותה עלות? או יותר יקר?
#guitarist
yoramilan
S.Supporter
הודעה פורסם: שישי 25 ינו',02 03:39   
בשאלה שלך מסתתרות כמה שאלות מענינות.
בגדול, בלי להוציא אותך, כשחצי תאוותך בידך אומר, שכל, אבל כל!!! הפורום הזה, עוסק בתשובות לשאלה שלך.

ברמה הפשטנית אז:
1. כן. אפשר להקליט להקה ב"הפקה ביתית". הרבה מאד מהדברים שאתה שומע מסביבך הוקלטו ב"הפקה ביתית".
2. אם ה"סלקציה של הרדיו" זה עבורך פראמטר לרמה אז אתה לא צריך הפקה ביתית. אתה יכול להקליט גם עם מיני דיסק שמחובר למיקרופון. או אולי, פשוט יותר, להחליף מקצוע.
אבל גם אם הרדיו זה לא המדד, גם אז התשובה היא כן.

כאן, התשובה נגמרת. מכאן זה שאלה של ציוד, רמה, ערוצים, מחשב, אקוסטיקה, ועוד 2000 נושאים שנסקרים כאן בפורום ומחוצה לו.
קח לך שבועיים. טייל בין הקומות, כנס לחדרים, תקרא, תלמד ושוב אלינו במהרה.
Tone
הודעה פורסם: שישי 25 ינו',02 04:39   
ומהנקודה שלך כי אתה נשמע מוטרד, אז אני מבין שהשיקול הוא מה יעלה יותר או שהאם אני סתם הולך לזרוק כסף על (מחק בעצמך): 1. אולפן מקצועי 2. ציוד ואולפן פרטי?
כבר אמרו כאן שציוד לא מספיק בשביל להישמע מקצועי. בין השאר צריך גם כשרון (זה מתבטא בתוצאה המקצועית) ואם יש אותו מה טוב, אבל גם צריך לדעת איך לעבוד עם הציוד.
אז יש לך ברירה או להיכנס מוכן עם נגנים ועיבוד ואפילו סקיצה שעשיתי על מערכת של כמה ערוצים זולה שנותנת גם מיקס, ולגמור את הכל ב-X שעות ובתחשבי פחות או יותר ידוע.
או להתחיל במסע עם חברת "סאונד טורס", שזה כולל חריש עמוק בפורום הזה ובעוד מאה כאלה בשפה לועזית. לקרוא לקרוא לקרוא ולשאול.
לקנות ולטעות להחליף וללמוד איך מפעילים הכל.
לגלות שצריך גם נסיון הרבה.
ואחרי כל כך ההרבה זמן לגלות שהמוזה הלכה לעולמה ונשארת עם ציוד ופחות כסף אבל אתה כבר יכול לענות בפורומים.
אם אתה בטוח בדיסק שלך (מי לא??), והחומר מוכן, אולפן לדעתי יעזור לך להישאר בתחום של יצירה.
eliya
הודעה פורסם: שישי 25 ינו',02 04:53   
מבחינה כספיתף עדיף אולפן ביתי.
תתחיל מהציוד הבסיסי וככל שיעלו הדרישות שלך תוסיף את הציוד שאתה צריך. אם תרצה להפיק עוד אלבום בבית זה יחסוך לך את הכסף על עוד אולפן. אם ימאס לך, תוכל למכור את הציוד.
astond
Act Compatible
הודעה פורסם: שישי 25 ינו',02 06:32   
אם אתה רוצה להקליט להקה שלמה של גיטרה+באס+תופים+שירה באיכות טובה אז רק באולפן.
זאת האמת לדעתי. גם יצא לך יותר זול. האולפנים היום מציעים דילים מטורפים בגלל התחרות עם אולפנים ביתיים. אבל ואבל גדול!! אולפן ביתי זה בור ללא תחתית... כדי להגיע לתוצאה טובה באמת באמת גם מבחינה אומנותית וגם מבחינה מקצועית,תצטרך להשקיע המון המון כסף. תתחיל ממחשב חזק,כרטיס אודיו/מידי חזק,מוניטורים איכותיים,מיקרופונים איכותיים (ואתה צריך כמה אם אתה רוצה להקליט תופים ברצינות) ולא דיברנו עדיין על מקום,ומה עם אקוסטיקה? וקבלים?
עזוב.....
עצה שלי:אל תיבהל מאולפנים ביתיים,תתחיל.אבל בהדרגה,תתחיל מקטן,תעשה סקיצות,תלמד מידי,תצבור נסיון וגם (הכי חשוב) תתחיל לצבור ציוד.תלמד תוכנות.
ואם אתה רוצה להקליט ברצינות תתחשוב על אולפן מקצועי. ותתקשר לברר מחירים. יתכן שתופתע...
digi
Act Compatible
הודעה פורסם: שישי 25 ינו',02 06:38   
תקשיב לתקליט של "נונה" למשל, ותשפוט בעצמך.
גל אשר עשה הכל בבית.
נכון שאתה לא מאמין?

הודעה פורסם: שישי 25 ינו',02 07:11   
בקשר לשאלתך royalon, זה אפשרי, והמון חבר'ה עושים את זה.

אני בעצמי נכנסתי חזק לעסק כבר מתקופת סוף הצבא שלי (כמעט 5 שנים), התחלתי בקטן עם סאונד בלאסטר ממש מעפן, גיטרה, מגבר ומיקרופון זיוף של ה-shure sm58.

הייתי עושה הקלטות ומיקסים בזמנו עם פנטיום 133, תוכנה פשוטה בשם goldwave (בלי ערוצים) ואת כל המיקסים עשיתי בדרכים ערביות.
פלייבקים במידי עשיתי עם cakewalk משנת 1480 או משהו כזה..
תתפלא לאילו תוצאות אפשר להגיע עם ציוד מעפן..

ועכשיו אני בתוך אולפן ביתי עם אקוסטיקה אמיתית, מיקרופונים אמיתיים ובעצם הרבה ציוד שעלה לי הרבה כסף ולמדתי איך להישתמש בו.

אם אתה עדיין מתלבט אני אתן לך עצה:
לך על זה! זה כיף!
(קח בחשבון שלהחזיק חברהאוטודירה או הכל ביחד זה לא יותר מדי אפשרי תוך כדי בניית אולפן ביתי וקניית ציוד. (ובטח שלא ציוד מקצועי) אלא אם כן אתה "יושב טוב"..

בשנים האחרונות המעבר לאולפן הביתי הפך להיות קל וזול תודות למחשב וכל מה שאפשר לדחוס לתוכו שמחליף את המכשירים "מברזל" כמו שאנשים כאן אוהבים לקרוא להם..
במקום eq מברזל יש לך פלאגינים שעובדים יופי בתוכנות כמו הקיובייס והלוג'יק, כל מיני מעבדי צליל כמו קומפרסורים למיניהם יש לך במחשב וגם אפקטים כמו דיליי ורוורב מכל הסוגים ומכל המינים שחלקם נשמעים ממש טוב. ועוד המון המון דברים טובים.

בקיצור, אפשר להגיע לתוצאות מצויינות בהקלטה בבית, הכל תלוי בציוד ובכמה אתה יודע לעבוד.

המורה שלי (ביום ראשון הוא יהיה "המורה שלי לשעבר") שהוא אחד הסאונדמנים היותר טובים שיש בארץ (לדעתי) עכשיו השקיע כמה עשרות אלפי שקלים (שזה המינימום לאולפן רציני) -באולפן ביתי שהוא בנה והוא לא פסח על שום פרט.
הוא קנה את הציוד הכי טוב שהוא יכול להרשות לעצמו ועכשיו יש לו אולפן בבית שבו הוא יכול לעשות מה שהוא רוצה.

בקיצור אני מאחל לך שתגיע למצב שלו ושלא תיכנע ותיכנס לזה עמוק כי אתה תהנה מכל רגע (חוץ מאותן כמה דקות כל חודש שבהן אתה מעיין בכאב לב במכתב ששלחה לך חברת האשראי..)

אם תצטרך עזרה, אני וכל החבר'ה שכאן נעזור לך.
כשאני הייתי במצב שלך (לפני תקופת השקעת הכספים שלי שדרך אגב לא נגמרה ולא תיגמר ובזמן לימודי הסאונד שלי) - החבר'ה פה עזרו לי וענו לי על כל שאלה (תודה רבה לכולם!)

דרך אגב, לרשימת המינימום ציוד + מחירים לאולפן ביתי
רק תגיד "דורון, אני רוצה רשימת מינימום + מחירים"

טוב, בהצלחה! :smile:

דורון
1eyedbitch
Supporter
הודעה פורסם: שישי 25 ינו',02 09:41   
אתה רוצה להקליט להקה, אין לך ציוד וגם נסיון של מקצוען אין אז פשוט לך לאולפן.
בשביל זה הם קיימים כדי שתוכל להקליט באווירה טובה ולהוציא תוצאה טובה ובאותה הזדמנות אולי תוכל גם ללמוד מהאנשים שעובדים שם.
בהצלחה
Rock_Artist
S.Supporter
הודעה פורסם: שישי 25 ינו',02 18:50   
יש היום הרבה דיסקים בארץ ובעולם שהוקלטו בבית (ומזכרוני גם היה דיון דומה מאוד בפורום רצוי לחפש...).

הנקודה היא כזאת:
- מקצוענות וכישרון. אם אתה יודע מה אתה עושה ויש לך את הכישרון את יכול להוציא תוצאות. ג'ורג' מרטין הוכיח את זה עם צ'לו וכינור אחד.. :smile:
ויש אינסוף הוכחות... הקושי הוא חדשנות, מקוריות וכריזמה.

אזהרה: דוגמאות שמשתמשות במילים "חריפות"
יש משפט ששמעתי שנהג מונית (בשנות ה80 בניו-יורק וישראלי) אמר... ההבדל בין ניו-יורק לת"א הוא שבת"א תעמוד ימים עם שתן ולא תמכור. בניו-יורק אחד מתוך המליון שיעבור יקנה את זה.
אתמול נסעתי לי לתומי בפקקי איילון ולפתע שמעתי פרסומות לערוץ טלוויזיה מסויים ואמרתי בראש... זה פשוט חרא/מביך. חשבתי על המשפט ההוא וזה בדיוק ההבדל בין ארה"ב לישראל:
כשעושים חרא בארה"ב עושים אותו טוב!
בישראל לעומת זאת בתחום הטלוויזיה ובתחום המוזיקה כשעושים "חרא" לא משקיעים בכלל. לא הולכים עד הסוף.
רוב האנשים הטובים באמת בתחום הזה מישראל או עושים פרסומות (שנשמעות מעולה ברובן) או נמצאים בחו"ל.
יש אבסורד מסויים שנובע גם מגודל האוכלוסיה בישראל: בתוכנית טלוויזיה נניח יש 1/10 אם לא פחות ממה שישקיעו בפרסומת אחת לתוכנית (לא 1/5 או משהו קרוב! עשירית בערך).
ולצערי פרסומות מוכיחות שיש בישראל את הכישרון, היכולת והמקצוענות אבל אין צרכנים :sad:.

ובקשר לכריזמה:
מי שדוחף את עצמו ונדחף מספיק מגיע למעלה (מישהו שמע על בריטני ספירס?) כישרון הוא חלק חשוב אבל בעיקר כריזמה שלפעמים מביאה את אלו בלי הכישרון...

סאונד לרדיו...
זה גם דבר יחסי. אתמול קראתי כאן תגובה של מישהו לדיסק של רוקפור הנוכחי/חדש. מבחינת סאונד הוא אחד מהדיסקים המוצלחים ביותר שאי פעם נוצרו בישראל (לטעמי). מה התדירות שמשדרים חומרים ממנו?

לDIGI:
אם אני לא טועה נונה הוקלט על AUDIOMEDIA3 וLOGIC או משהו דומה לזה, לא?
(או שזה היה SESSION8?!?!)
ימי הדיגיטל הראשונים...
  royalon  
הודעה פורסם: שישי 25 ינו',02 21:12   
קודם כל תודה לכולם אתם אחלה!!
ההתלבטות נבעה מכך שיש לנו 15000 שקל שהולכים עכשיו לתקציב אולפן(3 ימי הקלטה) אלא אם כן נשקיע את הסכום בציוד הקלטה
והסיבה שממנה הגעתי לרעיון הוא שרשימת הציוד היא כזו:מוניטורים של event
מחשב pentium4 חזק בלי כרטיס)
מיקרופונים-בקומבינה
חדר בבית פרטי(בלי אקוסטיקה)
כל כלי הנגינה שצריך+מגברים
וחבורת נגנים מקצועיים(אני המתופף) שלא כל כך סאונדמנים
אבל יודעים איך להפעיל ציוד (ונעזרים בכתבות ובכם כמובן)
אז השאלה היא להוציא את הכסך על דיסק מאולפן או על הנסיונות להוציא דיסק בכוחות עצמנו?
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » SoundBoard - סאונד מקצועי

לך לעמוד 1, 2, 3, 4   הבא
עמוד 1 מתוך 4

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון