תפריט
שלום Anonymous ::: 2021, 04:46
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
אל פסק לשימוש כללי
שרשרת זו הוגדרה כמועילה (75) › תצורת הדפסה
לך לעמוד 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7   הבא
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » DIY, אלקטרוניקה וחיווט
  VooDoo  
Act Compatible
אל פסק לשימוש כללי
הודעה פורסם: שני 11 מרץ,02 20:49   
אני יודע שהיה נושא כזה..אומנם לא מכוסה מספיק..
אבל היה..ואי אפשר למצוא אותו..תנסו אתם להקיש אל פסק בחיפוש ותראו..

בקיצר השאלה שלי האם קיים אל פסק כללי
יעני לשימוש של משהו כמו ארבע או יותר תקעים ?
או שקיים רק סוג שמחובר למחשב?
מה אני עושה עם אני עובד עם 2 מחשבים? קונה 2 אל פסקים יקרים כאלו?

ואם קיים אל פסק רגיל האם הוא מתאים לצורת עבודה של מחשב?

כל תשובה בעניין תעזור לי
תודה אנשים !

האתר שלי
www.mrgreen.us
ReuvenM
Administrator
הודעה פורסם: שני 11 מרץ,02 21:29   
שאלה טובה.
קודם כל, מומלץ לחפש אחר הצירוף: "אל-פסק" (עם המקף), ואז תהינה כמה תוצאות.

לכאורה "אל פסק" מיועד לספק מתח הפעלה למכשירים כאשר זה לא מגיע מארון החשמל בשל סיבה זו או חברת החשמל.
אין אל פסק לסוג מסוים, או לכמות מסוימת ממש כך. כיוון שהוא מחליף את חברת החשמל ברגעים קריטיים, הוא מעין הספק ה"ראשי" של הדירה שלך, ואתה מחליט לאילו ציודים לחבר אותו. כלומר, במצב נורמלי הוא מחובר לחשמל בקיר, וממנו יוצא שקע, אל שקע זה אתה מחבר את הציוד היקר לך (לא רק מחשב, וגם מסך וגם סינטים, אל-פסק הוא לא רק למחשב - הקשר שלו לציוד המחובר הוא רק כמות ההספק הנדרש), אשר עלול להנזק במצב נפילת חשמל פתאומית. מחשב הוא הכי!
אבל, ככל ששוק המחשבים נעשה פורה ומייצר דגמים בשלל חברות וצורות, כך נעשה שוק האל-פסק'ים פרוץ ומופקר.
אם אתה רוכש מחברה מתוקנת שזה הייעוד שלה בחיים, אז כמובן שהנזק שיכול להיות שואף לאפס.
אם אתה רוכש מ"עוד אחד שהחליט שהוא יודע לבנות אל פסק" או משמות בלתי מוכרים, אתה צריך לבדוק טוב שההתקן מסוגל לעמוד בהספקים שאתה רוצה ממני בזמן הוכחה.
כשאל-פסק נכנס לפעולה הוא צריך לעשות זאת מידית, כך שהציוד לא ירגיש בכך. אם הציוד מקבל ניצוץ במעבר, אז אולי הוא ימשיך לעבוד, אבל אחרי כמה ניצוצות הוא יחדל.
כשהוא פועל (דהיינו, אין חשמל בדירה והוא מספק אותו לציוד), אז כל עוד מדובר בציוד שמסתובב אצלנו (וזה לשאלה הטובה שלך - ציוד אודיו עדין), אז מומלץ על אל-פסקים שאינם מחדירים רעשי מיתוג (מכורח ה-ספק הממותג שלהם) לרשת החשמל הרגישה שלנו. בציוד אחר אין רגישות כזו, אצלנו כן!
רעשים אלה יכולים להתבטא בציפצוף, זמזום ושאר מרעישין, המרמזים על מתח הפעלה "מלוכלך". בוולט נכון אולי, אבל מלוכלך. למי שעוסק באודיו זה גם מעצבן.
אז?
- לחפש יצרן או יבואן מוכר.
- לדרוש שזה יעמוד בהספק ובמתח הדרושים (את ההספק אתה מסכם לבד מכל המכשירים + רזרבה- ראה הודעות קודמות).
- לדרוש שהוא יכיל מסנני רשת, רעשים וניצוצות.
- לשאול על אורך חיי הסוללה במצב לא-פעיל.
- לשאול ולדעת לכמה זמן מינימום אתה רוצה שהסוללה תחזיק מעמד (תלוי בהספק הנדרש).
- יש כאלה המכילים מסנני רשת קבועים גם למתח החולף דרכם (מתח הרשת, לא בזמן שהם פועלים).
רק לפני שבועיים יצא לי לטוס לאולפן שהתברר שהאל-פסק שלהם לא עמד בהפסקת חשמל רגעית, מה שגרם לשני מחשבים להינזק (אבל הוצלו). הם לא בדקו מראש...
כלומר, בדוק שהאל-פסק אכן פועל: עם קבלתו חבר לחשמל לטעינה מלאה (לפחות יומיים). לאחר מכן נתק אותו מהחשמל (מהקיר), כדי שיחשוב שהוא צריך להתחיל לעבוד. ראה מה קורה לציוד בזמן המיתוג הזה (ציוד פועל!), ותן לאל פסק לעבוד עד שכמעט תיגמר הסוללה (ענין של בערך 20 דקות, תלוי במכשיר ובצריכה). לפני שהוא נגמר הוא צריך לצפצץ!! (בקש שזה יהיה הדגם שלך).
בהצלחה דניאל.
  VooDoo  
Act Compatible
הודעה פורסם: שני 11 מרץ,02 21:40   
וואוו תודה ראובן על התשובה המפורטת !
:smile:
עכשיו אקח את כל מה שלמדתי מהשורות האלו..ואלך לחפש אחד מתאים..
לפי חיפושים מקדימים שערכתי..לא מצאתי באייס או בהום סנטר ולא באופיס דיפו..
יש לך ראובן או לכם שמץ של חנות או מקום שיש מבחר של כאלה ?

האתר שלי
www.mrgreen.us
ReuvenM
Administrator
הודעה פורסם: שני 11 מרץ,02 22:41   
רגע, אני מתכופף... מתחת לשולחן שלי יש Advice נדמה לי שהם מרמת השרון (זו לא המלצה! - פשוט עובדה, למרות שאני עובד אתם שנים ויש לי ארבעה, אחד לכל מחשב.).
בחנויות שהזכרת מסוכן אולי לחפש דברים כאלה אחראיים.
נסה את החיפוש הישראלי הזה. (חיפוש בגוגל בעברית).
yoramilan
S.Supporter
הודעה פורסם: שלישי 12 מרץ,02 03:11   
טווח המחירים הוא מטורף אבל הגיוני:
מעשרות שקלים לאל פסק שהוא לא על פסק אלא "בר נזק" ועד למאות אלפי שקלים שזה כבר לא אל-פסק אלא טורבינת גיבוי קטנה בחצר שיכולה להתמודד בהצלחה עם נפילת חשמל של מופע רוק בינוני:
בשנת 85 הופיעו ה-דייר סטרייטס בפארק הירקון ובשיר השני נפלו הגנרטורים והמערכת נכנסה לגיבוי למשך 15 דקות תמימות תוך פחות מ-2 שניות.
מאחר ומערכות ההגברה והתאורה באותה תקופה בישראל עדיין לא היו ממוחשבות, לא היה צורך בנהלי איתחול כמו היום.

תוספת לדברים שראובן כתב קודם: אין אל-פסק ביתי שיכול להיכנס לעבודה מבלי שזה ישפיע על המערכת.
תפקידו, ברמת המחירים הסבירה (עד 2000 ש"ח) להוות גיבוי למערכת החשמל ובכך להגן על ציוד אלקטרוני רגיש ולמנוע אובדן חומר שלא נשמר במחשב אבל החלפת מקור המתח ממתח רשת למתח סוללה תשפיע בכל מיני אופנים.
השאלה היא רק כמה וזה עניין של תקציב.
המחיר הוא עוד TAKE וזה ממש לא נורא.
  VooDoo  
Act Compatible
הודעה פורסם: שישי 22 מרץ,02 07:12   
בהמשך לעניין הזה...
ביקרתי בחנות בא.ת הרצליה..וביררתי על אל פסק של 1.5 קילו(שאמור לספר לי חשמל למשך רבע שעה לארבע חיבורים)..כששאלתי למחיר...ענה לי המוכר..אחרי הנחה זה יהיה 1200 דולר... #lol

החלטתי לרדת מעניין האל פסק לעת עתה...

האתר שלי
www.mrgreen.us
Rock_Artist
S.Supporter
הודעה פורסם: שישי 22 מרץ,02 10:00   
זכור שאל-פסק זה מילה כוללת למספר רב של אפשרויות.

ישנם הרבה הספקים לכמויות זמן שונות (מ15דקות עד שעה בודדת ואולי יותר). הקפיצות מחירים לא מאוזנות.

ההספק תלוי בהרכב הציוד, אל-פסק פשוט נניח לא ממש יחזיק מסך 17", אתה צריך לבדוק היטב את הצורך ואז לראות את האפשרויות, 1200$ זה אל-פסק שאמור להיות נפלא אבל אני בספק אם מתאים לצרכים שלך (אלא אם אתה מעוניין שיחזיק לך אולי מיקסר בנוסף (לגבי מגברים אין סיכוי :smile: ). בדוק היטב לפני שאתה יורד מהנושא. אל-פסק הוא מכשיר מאוד בריא שיהיה...
  VooDoo  
Act Compatible
הודעה פורסם: שישי 22 מרץ,02 20:22   
אני יודע שכל דברייך הם אכן נכונים...
אבל חביבי..1200 דולר..אם כל הכבוד..אני יכול לקנות קומפרסור ועוד עשרים דברים אחרים שחשובים לי יותר להקלטה...אני יודע שאל פסק מיועד למקרים הבודדים האלו שבהם אנו עובדים ולפתע החשמל אינו מגיע וכל העבודה הנוכחית ירדה לטימיון...עד שיהיה לי הכסף המיותר הזה אני אצטרך לעבוד אם הפחד מפני האפשרות הזאת...

האתר שלי
www.mrgreen.us
Rock_Artist
S.Supporter
הודעה פורסם: שישי 22 מרץ,02 23:01   
לדוגמא...
UPS PR1200
40-50 min back-up time
15 ךסמו בשחמל ךרעומ
Ouput: 1200VA
Inculde:
1. Modem protection
2. RS232 with software
win9X,NT,novell $ 264.00

אבל אני לא בטוח שההספק מספיק טוב (ולכן יש לנו כאן אנשים יקרים שיעזרו לך להתאים את ההספק למערכת שלך... :smile: ).

הוסף פירוט של המערכת שלך ונראה... (מארז - כמה צריך?, מסך איזה גודל וגם אם יש אז כמה צריך? רכיבים נוספים שצריכים להיות מגובים?)
  VooDoo  
Act Compatible
הודעה פורסם: שבת 23 מרץ,02 02:21   
או קיי..אז ככה..
אם הבעיה היתה רק אל פסק אחד זה היה סבבה..כי מוכרים איזה שהו דגם טוב באופיס דיפו..

אבל ברשותי 2 מחשבים..ואחד מחובר לשני ברשת..ככה שכל נפילה (אפילו שהמחשב החדש והטוב מחובר לאל פסק)
של המחשב השני תשפיע גם על הראשון..אותו הדבר לגבי ברקים לא ככה?

המערכת כוללת:

AMD 1.7 מארז של אנטק + ספק כוח של 350 וואט
מסך 17
מחשב סלרון 433 ספק כוח נדמה לי של 250 או 300
לא זוכר..
וחיבור למודם למחשב הנ"ל

לכל השלושה האלו אני צריך גיבוי...

האתר שלי
www.mrgreen.us
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » DIY, אלקטרוניקה וחיווט

לך לעמוד 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7   הבא
עמוד 1 מתוך 7

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון