תפריט
שלום Anonymous ::: 2021, 13:23
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
על מה עובדים היום הח'ברה הרציינים ?
שרשרת זו הוגדרה כמועילה (100) › תצורת הדפסה
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » מתחילים - Newbies
  coldplay  
על מה עובדים היום הח'ברה הרציינים ?
הודעה פורסם: חמישי 26 אוק',06 18:16   
עם כל הפלאגינים של WAVES יש היום אופציה להגיע לסאונד מצוין בלי קונסולות, מגברי גיטרות וכדומה...

ז"א גיטרה שמחוברת לGTR2 מוציאה אחלה סאונד, ועם ה SSL מגיעים לאחלה סאונד גם בלי קונסולה. עניין אותי האם כל האולפנים הגדולים באמת עובדים בצורה הזאת או שעדיין מכניסים מגברים לחדר הקלטה, מוציאים מיקסים דרך קונסולות אמיתיות וכו'... (ודרך אגב מה ההבדל בין מיקסר לקונסולה ? #search )

מישהו פה יודע עם מה האולפנים הגדולים באמת עובדים ?
וקצת בלי קשר, למה כל נושא המסטרינג עדיין מחייב שימוש במכישירים כל כך ישנים (לפחות לפי מה שאני ראיתי ב MASTER DISC) ?
WAVES לא מכינים פתרון גם לזה ? ראש בקיר
Zooot
S.Supporter
Re: על מה עובדים היום הח'ברה הרציינים ?
הודעה פורסם: חמישי 26 אוק',06 18:57   
coldplay :

ז"א גיטרה שמחוברת לGTR2 מוציאה אחלה סאונד, ועם ה SSL מגיעים לאחלה סאונד גם בלי קונסולה.

הייתי מציע לך לעבוד גם עם קונסולות טובות במשך כמה שנים לפני שתחתום על הצהרה כזאת.

ציטוט:
עניין אותי האם כל האולפנים הגדולים באמת עובדים בצורה הזאת או שעדיין מכניסים מגברים לחדר הקלטה, מוציאים מיקסים דרך קונסולות אמיתיות וכו'... (ודרך אגב מה ההבדל בין מיקסר לקונסולה ? #search )

כן, אני יודע - עם מגברי גיטרות, חדרים ומיקסרים (או קונסולות - שם קיבוצי לצורה החיצונית).

ציטוט:
וקצת בלי קשר, למה כל נושא המסטרינג עדיין מחייב שימוש במכישירים כל כך ישנים (לפחות לפי מה שאני ראיתי ב MASTER DISC) ?
WAVES לא מכינים פתרון גם לזה ? ראש בקיר

שום דבר לא מחייב כלום.

המכשירים האלו פופולריים ומבוקשים באלפי דולרים, כנראה מאחר והם עושים את העבודה לבעליהם יותר טוב מהפלאג-אינז.

ודרור - הנה הנושא עובר לפורום המתאים.

...Weeeeeee......

Zooot
  coldplay  
הודעה פורסם: חמישי 26 אוק',06 19:30   
מצטער על טעות המיקום...
רק כדי לראות אם הבנתי נכון, לפי מה שאתה אומר כל האולפנים שבאמת רציינים לא נוגעים בכל הפלאגינים ? או לפחות כמעט ולא נוגעים ? מעדיפים קונוסולה בינונית על SSL ממחושבת ? לא יצא לי לעבוד עם קונסולות שנים, אבל קשה לי להבין איך עדיין יש צורך אמיתי בקונוסלה מגושמת, מגברים שמוקלטים עם מיקרופון, וכל הציוד הכבד והישן עם כל הקידמה הטכנולוגית.

הדרך שבה בונים חברות כמו WAVES את התוכנות שלהם אמורה ליצור התאמה מושלמת בסאונד (לפחות תאורטית). אני אישית השוותי בין הקלטה של מגבר מכובד ע"י טכנאי מכובד של גיטרה "על אמת" להקלטה דרך GTR, והאוזניים לא משקרות (כנ"ל לגבי מיקס על SOUNDCRAFT מול המחשב). אז למה נתקעים מאחור ? או שאני מפספס משהו... #confused

עד שלא שמעתי לא האמנתי, והייתי מתעקש להלקליט פסנתר "חי" במקום חשמלי. אבל תכל'ס, חוץ מהתחושה של פנסתר אמיתי, עם הדגימות שיש חבל על המאמץ, זה פשוט יוצא פחות טוב, גם אם יש לך STEINWAY. קשה לי לומר דברים כאלו בתור מוסיקאי, אבל לשם הרוח נושבת.
shem_tov
S.Supporter
הודעה פורסם: חמישי 26 אוק',06 19:54   
ציטוט:
רק כדי לראות אם הבנתי נכון, לפי מה שאתה אומר כל האולפנים שבאמת רציינים לא נוגעים בכל הפלאגינים ? או לפחות כמעט ולא נוגעים ? מעדיפים קונוסולה בינונית על SSL ממחושבת ?

אין סטנדרט שקובע מה צריך ומה נכון, מה עושים הגדולים אתה שואל?, משתמשים במה שנחוץ כדי להשיג את המטרה יהיה פלאג הי-טק ב 2000$ או מגפון צעצוע ב50 ש"ח.
הודעה פורסם: חמישי 26 אוק',06 19:59   
coldplay :
מצטער על טעות המיקום...
רק כדי לראות אם הבנתי נכון, לפי מה שאתה אומר כל האולפנים שבאמת רציינים לא נוגעים בכל הפלאגינים ? או לפחות כמעט ולא נוגעים ?

תגדיר "רציני".

ומאיפה הגעת מדברי למסקנה של "נוגעים" או "כמעט נוגעים" רק אתה יכול לדעת.

שאלת כיצד מקליטים ברוב האולפנים המסחריים - התשובה, כדי להקל על ההתלבטות היא :
בנתיב אנלוגי, למדיום דיגיטלי.

עם זאת, הקלטת מדמה מגברים היא לא עברה על החוק.

אבל כוונת השאלה היא "אם יש הבדל" - לדעתי כן, ומבחינת הצליל הטהור ולא "אפקט" כלשהו -לרעה.

כאשר משקללים את יכולת הנגן והמיומנות של הטכנאי ב"תפיסת" הצליל - אפשר להשמע חרא גם באנלוג, ודגימות של פסנתר שהוקלט בידי טכנאי ונגן טובים נשמעות בדרך כלל טוב.

ציטוט:
מעדיפים קונוסולה בינונית על SSL ממחושבת ?

ה-SSL המדוברת שאותה באים הפלאג-אינז של WAVES לחקות (4000/6000 G+) היא קונסולה אנלוגית.

ציטוט:
לא יצא לי לעבוד עם קונסולות שנים, אבל קשה לי להבין איך עדיין יש צורך אמיתי בקונוסלה מגושמת, מגברים שמוקלטים עם מיקרופון, וכל הציוד הכבד והישן עם כל הקידמה הטכנולוגית.

מאד פשוט - זה נשמע יותר טוב.

ציטוט:
הדרך שבה בונים חברות כמו WAVES את התוכנות שלהם אמורה ליצור התאמה מושלמת בסאונד (לפחות תאורטית). אני אישית השוותי בין הקלטה של מגבר מכובד ע"י טכנאי מכובד של גיטרה "על אמת" להקלטה דרך GTR, והאוזניים לא משקרות (כנ"ל לגבי מיקס על SOUNDCRAFT מול המחשב). אז למה נתקעים מאחור ? או שאני מפספס משהו... :confused
:

הסרט "שרק" (באנימציה ממוחשבת) הוא סרט נהדר, לדעתי.
האם הייתי רוצה את רוב הסרטים או כולם מצולמים בשיטה זו? ממש לא.

Zooot
Zooot
S.Supporter
הודעה פורסם: חמישי 26 אוק',06 20:06   
וחוץ מזה על מה הדיון?

קח את הפלאג של וויבס לאולפני "זזה" או לאולפן של סבלימינל (שני ה-SSL היחידים בארץ), והשווה למקור.

אם אתה לא מסוגל לשמוע את ההבדל - אשריך או אבוי לך, תלוי בנקודת ההשקפה.

אם פלג-אינז נשמעים לך יותר טוב -תשתמש בהם.

מה זה חשוב מה אחרים עושים?

Zooot
  coldplay  
הודעה פורסם: חמישי 26 אוק',06 20:35   
Zooot :
וחוץ מזה על מה הדיון?

אם פלג-אינז נשמעים לך יותר טוב -תשתמש בהם.

מה זה חשוב מה אחרים עושים?

האמת אני לא משתמש באף אחד מהדברים. אני מוסיקאי שלומד כרגע מדעי המחשב. ותוך כדי הלקטות מאוד מתעניין באופציות הקיימות. בעתיד אני מקווה לעבוד בחברה כמו WAVES ולשלב בין שתי האהבות שלי, ככה שמעניין אותי במה עובדים באולפנים הגדולים, ולמה הם בוחרים בדרך הזאת. אני פחות מנסה להתווכח על מה יותר טוב, ויותר להבין על מה עובדים ולמה... והאם יש אולפנים גדולים בארץ ובעולם שזרקו את הקונסולות ועברו לגמרי למחשב.
Zooot
S.Supporter
הודעה פורסם: חמישי 26 אוק',06 21:10   
אז חבל שלא שאלת כך במקום לרדד את הנושא.

מסתבר שלעצב מכשירי עיבוד צליל מוזיקליים "זה לא כל כך פשוט" כמו שסברו מהנדסי התוכנה. האוזן והמוח הם מכשירים הרבה יותר רגישים מכל מכשיר מדידה, והיקום, מה לעשות, הוא כאוטי ומסובך, ומסרב להסתדר בסברוטינות נאות ומסודרות עם עם הוראות for i=5 do...end בקצוותיהן.

זו גם הסיבה שעם כל הסינטולוגיה המתקדמת, שום סינתיסייזר לא יכול להתקרב לצליל גיטרה - היית מצפה לזה, ומאותם שיקולים.

בעתיד אולי נקבל תחליף ראוי, אך כרגע הנטיה של מעצבי הדיגיטל היא לעזוב את העיצוב המקורי, ולהציג חיקויים של מכשירים אנלוגיים מפורסמים, שעוצבו בידי מעצבים מוכשרים.

ברגע שזה "חיקוי" - זה יכול להיות רק קרוב, מאחר ולא ניתן לתאר מציאות רציפה וכאוטית במכשיר קטוע וצפוי מראש.

שלא לדבר על הסיכום באנלוג, שהוא הטריפ הנוכחי, והמהדרין חוזרים למיקסרים אנלוגיים מעוצבים לשנות ה-2000.

אולי בעתיד המורכבות תעלה, ואפשר יהיה לרמות את האוזן והנשמה, ואולי אוזניים שגדלו על MP3 יהיו פחות רגישות להבדל.

ובינתיים הדעה הפופולרית היא ש"דיגיטל לסאונד הוא כמו ניאון לאור" וכיו"ב.

Zooot
ReuvenM
Administrator
הודעה פורסם: שישי 27 אוק',06 19:36   
לפורום הזה יש יכולת התפלספות וגלישה שלא יאמנו. #smile מי בנה אותו? יש פה אחראי בכלל? #lol
השואל שאל, ובצורה מאוד פשוטה וברורה, אז ניתן גם לענות לענין;
ציטוט:
האם כל האולפנים הגדולים באמת עובדים בצורה הזאת או שעדיין מכניסים מגברים לחדר הקלטה, מוציאים מיקסים דרך קונסולות אמיתיות וכו'...

רוב האולפנים הגדולים עובדים בצורה הזו, וגם עדיין מכניסים מגברים.. ומוציאים דרך קונסולות.
ציטוט:
ודרך אגב מה ההבדל בין מיקסר לקונסולה ?

שני כינויים לאותו מערבל צליל או שולחן בקרה בדרך כלל.
ציטוט:

יש פה לפחות 500 איש שיודעים, אבל זה מאוד מגוון.
ציטוט:
למה כל נושא המסטרינג עדיין מחייב שימוש במכישירים כל כך ישנים?

הוא לא מחייב לכשלעצמו. הוא שלב של עיבוד וגימור, ואותם מכשירים ישנים יכולים לעזור או אפילו להרוס, תלוי בנשוא, בטכנאי, בחומר ובדאוו'ין.
ציטוט:
WAVES לא מכינים פתרון גם לזה ?

אכן מכינים. מוקדם לדבר עקב הבעייתיות של הנושא. אני יודע שלפחות מה שאני הצעתי עומד על הפרק אצל שני בתי תוכנה.

ועכשיו למה שעשוי היה להטריג גלישה: "הח'ברה הרציינים", "הגדולים"...
אין שום בושה לשאול את זה. יש לתצורה כמה היבטים:
1. אני חדש בתחום הטכנאות, אזני עוד לא מפותחת או רגישה מספיק והנסיון שלי מועט, אך מענין אותי כבר עכשיו לדעת עם מה עובדים אלה שכן אזנם מפותחת בכדי להחליט לעצמם או לעזור לי בהחלטה, כי אני סומך עליהם ועל נסיונם.
2. הכמיהה לאלילות לא נמוגה, וכנראה לעולם לא תעבור מן העולם.
3. מוסיקה, האם באמת כבר לא עושים אותה אלא מפיקים אותה?
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » מתחילים - Newbies

עמוד 1 מתוך 1

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון