תפריט
שלום Anonymous ::: 2019, 09:45
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
חללים ריקים במיקס.
שרשרת זו הוגדרה כמועילה (5) › תצורת הדפסה
לך לעמוד 1, 2, 3   הבא
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » SoundBoard - סאונד מקצועי
  Span^kinG  
הודעה פורסם: ראשון 07 אפר',02 07:58   

יש לי שאלה בקשר לחללים ריקים במיקס:

עשיתי מיקס של שיר שמורכב מהמון כלים והתוצאה הסופית יצאה יפה מאד, אבל משהו בסאונד הכללי קצת נשמע לי ריק מדי.
זה לא שהשיר ריק, הוא שופע בכלים שמנגנים יפה ביחד והכל פרוש יפה על הפנורמה, המיקס יצא ממש טוב ומדוייק, אבל בכל זאת..

כאן באה השאלה: האם נהוג לשים מעט רוורב על שיר מוכן (mixdown) בכדי לתת לו גוון קצת יותר אחיד? ז"א לטשטש קצת (בדומה ל-blur בגרפיקה)

אם לא עושים כאלה דברים אולי כדאי פשוט לפתוח רוורב במיקסר בקיובייס ולשלוח קצת לכל מי שנשמע לא שייך? (בשביל לא להרוס את השיר עם ענן קל של רוורב מעליו)
מה עדיף?

אולי אם אני אפתח ספקטרום אנלייזר אני אגלה שיש לי אזורים מסויימים בספקטרום שהם ריקים בניגוד לאזורים אחרים שיש בהם את כל הבשר. זאת יכולה להיות גם סיבה?
אם אני אגביר אזורים חלשים במיקסדאון (בשלב המאסטרינג) עם אי-קיו זה יתמלא ויסתדר?

אני שואל אתכם כי לכם יש המון ניסיון וחוץ מללמוד לבד אני אוהב גם ללמוד מאחרים.

הכלים המנגנים בשיר הם חליל צד, פסנתר, סולואים חמודים בדיסטורשן, גיטרה חשמלית (ליווי) קלין, באס, תופים, שירה זמר ושירה זמרת.
הסגנון: רוק סנדרסוני.

אם יש לכם פתרונות נוספים שפותרים לי את בעיית הכלים שלא נשמעים שייכים אנא כתבו לי.
(הכלים די מתאימים אחד לשני, זה לא ששמתי שילוב של טרומבון עם דיסטורשנים רצחניים)

אני שוב מזכיר, המיקס יצא מדהים הבאלאנסים מדוייקים והפנורמה פרושה מצויין.

עצות ורעיונות יתקבלו בברכה.

תודה

דורון

Span^kinG  
הודעה פורסם: ראשון 07 אפר',02 08:32   
אני לא יכול להעלות אותו לרשת, או יותר נכון לא יכול להרשות לעצמי בגלל כל הקטע של הזכויות.
זה בעצם השיר הכי טוב שלי.

אני חושב שאפשר לענות לי על השאלות גם בלי לשמוע את השיר.

בוא נראה מה יהיה לחברים להגיד ואם זה לא יועיל אולי אני אחשוב על זה.

(ואני כבר תכננתי להעלות את השיר בבוא היום דרך הפורום של קידום עצמי או משהו בכיוון הזה.. חבל לבזבז אותו על שאלה. חוץ מזה שהוא עוד לא מוכן 100%)

הודעה פורסם: ראשון 07 אפר',02 10:12   
טוב, בשום פנים ואופן אל תפתח רוורב על כל המיקס , זה אמנם ייפה לאוזנך חלקים מסוימים אבל בגדול יימרח את הכל , נקי ומדויק אמרת ? רוורב על כל המיקס יביא לך תוצאה הפוכה.

בדר"כ כשאני נתקל בבעייה הזו אני פשוט "סותם" את החורים האלה בהוספת כלים/אפקטים כדי שהמיקס יישמע עשיר יותר ואכן רוב העבודות שלי עשירות אך לא עמוסות מדי , אבל... רוק סנדרסוני (אהבתי את ההגדרה) זה רחוק מאוד מהאלקטרוניקה שבה אני מתעסק.

האופצייה השנייה היא משחקי אי קיו , אני אסביר :

בא נאמר שיש לך תדר פנוי ב120hz והתופים שלך מודגשים באזור ה 100hz , נסה לפתוח מעט את הQ של אותו ערוץ כך שההדגשה תתפרש על יותר תדרים , נשמע פשוט ? לא כל כך .
שינוי כזה כמו בדוגמה שנתתי צריך להביא אותך לבדוק מה קורה גם בערוץ הבס שהוא בדר"כ שכנו הטוב של הקיק , במידה וסתמת חור מצד אחד אבל גרמת להתנגשות תדרים מצד שני אז לא עשית כלום.

בקיצור , וזה גם המוטו שלי שמוכיח את עצמו כל פעם מחדש : גם כשאתה בטוח שגמרת הכל , יש עוד הרבה עבודה לפניך .

אני חייב לסייג את דבריי שוב ולומר שאני מתעסק במוסיקה אלקטרונית בלבד.

בהצלחה

הודעה פורסם: ראשון 07 אפר',02 14:40   
חשבת להכניס קולות רקע או סינטי נורא שקט רק כדי
שהוא ילטש את הקטע ויתרום לו ...
בכול מקרה אתה יכול לנסות רוורב רק לא יותר מדי..
שיתן אקו לא מורגש לזמרת אבל טיפה !
גם אני מתעסק רק עם כוון אלקטרוני אבל היו לי מצבים.

טוב שיהיה בהצלחה #thumbsup
Places
Act Compatible
הודעה פורסם: ראשון 07 אפר',02 15:21   
1> מצטרף לSL - אל תשים ריוורב על כל המיקס
2> יש כלכך הרבה דברים שיכולים להוות בעיה, שבאמת קשה לי להאמין שאם לא תעלה את השיר יהיה אפשר לעזור לך בקלות.
3> יכול להיות באמת שחסר לך עומק במיקס, וכל הכלים יותר מדי "בפנים" (In the FACE).. תנסה להרחיק את חלקם קצת עם הנמכה קלה וריוורב בשביל ליצור רבדים במיקס.
זה לא הולך על רגל אחת ההסבר איך (למרות שגם זה, על פניו,נראה פשוט), עומק נכון במיקס הוא אחד הדברים שמבדילים בין טכנאי טוב לטכנאי מקררים.

אם אתה מחליט בכל זאת לא לעלות את השיר, פשוט תנסה את כל מה שכתבו לך (יכול לקחת יום, ויכול לקחת הרבה יותר.)

ReuvenM
Administrator
הודעה פורסם: ראשון 07 אפר',02 16:22   
ואני אבוא מכיוון הגרפיקה, שכבר מוכר לך. ואחד מכללי הברזל ב-DTP.
שים לב:
אחד הכללים בגרפיקה ודפוס הוא לא לטשטש את המיקוד עם עומס.
זו הסיבה שיש שוליים לבנים מסביב לכתוב בספר. זו הסיבה שיש אזורים שלמים ריקים, זו הסיבה שיש מסגרות וגם הסיבה שאתה מצליח לקרוא בשטף וללא מועקה נעלמת.
לדוגמא, יש לך עמוד פרסום של מוצר שאתה רוצה למכור, ומסביבו "הרבה חללים ריקים". גרפיקאי בלתי מנוסה יתחיל למלא "את החסר" באפקטים, שלטים, כוכבים ורקעים, ואולי יחליט שיש מקום לעוד שפע סיסמאות בדבר המוצר.
הקורא שיעבור על הדף, אפשר שלא יגלה כלל במה מדובר! למרות שהשתמשת בטריקים ואפקטים ביד נדיבה.
אז לפעמים החללים הם העמודים שתומכים בכל העיקר.
המחסור שאתה חש, אפשר שהוא במקומו ואפשר שהוא לא. כווץ את הפרופורציות שלך בהתאם, הגן על רעיונותיך בטעם, והישמר מעומס פן תאבד את הכל בהרף אוזן.
אני לא אומר שחובה להשאיר חללים כ-כלל, הלא מדברים אנו באמנות, אבל מי שמשאיר חללים ריקים בצורה אמנותית, הוא או מתזמר מנוסה או בעל אומץ לב.
stern
Act Compatible
הודעה פורסם: ראשון 07 אפר',02 22:01   
מסכים עם כל מילה של ראובן!

קח חלק לא מבוטל מהשירים של red hot chili pepers כדי לקבל דוגמא מצויינת של מה נגינה מצויינת ומיקס משובח יכולים לגרום לשיר שכל מה שיש בו זה זמר,2-3 תפקידי גיטרה נקיים,בס ותופים וכל זה עם שימוש מינימלי באפקטים.

החללים האלה שאתה מדבר עליהם גורמים הרבה פעמים לנגינה להישמע חי אבל כמובן כל שיר הוא עולם בפני עצמו אז בלי שהשמעת את השיר, קצת קשה לדעת מה מתאים לו...
yoramilan
S.Supporter
הודעה פורסם: ראשון 07 אפר',02 23:20   
קצת מסובך...
שאלת שאלה שנוגעת, לא בהכרח לסאונד, אלא אולי בכלל לקומפוזיצייה ותזמור.

נתת דוגמאות שקשורות לכלי נגינה ולחיבור בינהם (בתיזמור קוראים לזה הצללה) והתשובה חייבת לבוא מעולם התיזמור.
מצד שני, מיקמת את השרשרת בפורום שעוסק בסאונד ותדרים.
אז עכשיו, מאחר ואני לא אציע גם שתשלח את השיר להתרשמות, תנסה להגדיר במדוייק אם לדעתך הבעיה היא קומפוזיטורית או בעיית מיקס.

אם הבעייה היא קומפוזיטורית (ואת זה אני אוכל לדעת רק אם תשלח לי קובץ לשמיעה או לחילופין, פרטיטורה מדוייקת של העיבוד) אז הפתרונות הם מסוג אחד.

אם הבעייה היא בעיית גימור במיקס אז כאן החיים לא יותר קלים.
אני כרגיל תמה כייצד ניתן לתת תשובות כל כך נחרצות מבלי לשמוע.
יש דברים שמקובלים ברמת ההנחייה התיאורטית.
לא מקובל "לסתום" חורים באמצעות ריורב. זה טיח שלא מחזיק מעמד, אבל!!! לפעמים עושים את זה.
למעשה, לפעמים עושים כל מיני דברים (וחלקם חדשניים ברמה כזו שהם נכנסים להיסטורייה ומקוטלגים כגאונות).
ולפעמים, גם בעיות מיקס קשורות לקומפוזיצייה לא נכונה ואז צריך הרבה לוליינות ושכנוע עצמי בשביל לחשוב שבאמצעות טיפולי מיקס ניתן לתקן.
(להלן: We'll fix it when we'll mix it).

עוד דבר ברמת הקומפוזיצייה.
אם הבעייה להערכתך קשורה ב"בורות" של שקט (ווליום), אז קונטרס בפרמאטר המרקמי הזה, לדעתי, הוא ניגוד מאד מרגש כשבונים אותו נכון.

תקשיב טוב למה אומר סבא איגור סטראווינסקי בספר התיזמור שלו:
תרגום חופשי: "שקט הוא התו שכשאתה ממקם אותו נכון, היחידי שלא ניתן להחליף אותו".
" Rest, is the only, so called, note, which can not be replaced whith another, when it placed where it should be"
  Span^kinG  
הודעה פורסם: שני 08 אפר',02 06:39   
טוב, קודם כל תודה לכולם שענו לי, היו פה הרבה תשובות מועילות. חלק מהרעיונות יישמתי וחלק עדיין לא.

בינתיים סידרתי את השיר מחדש.

אני לא אתחיל לפרט מה עשיתי כי עוד לא שמעתם את השיר בכלל, אבל יש שיפור די משמעותי.

מחר אני אסגור את המיקס סופית, אתן איזה קימפרוס ואי-קיו ואעלה את זה לרשת כדי שתהנו קצת.

בטוח שיהיה עוד מה לתקן אחרי כל מה שעשיתי, אוזניים חדשות ויותר מקצועיות זה תמיד טוב.

אז להתעזר בסבלנות, חברים

:smile:

דורון
  Span^kinG  
הודעה פורסם: שלישי 09 אפר',02 07:00   
טוב, לא העליתי את השיר היום מאחר וזה ערב יום השואה והשיר הוא השיר הכי שמח בעולם, אז לא מתאים..

מחר בערב אני אעלה אותו וכולכם תוכלו סוף סוף להבין עם מי יש לכם כאן עסק..
#biggrin

ביי בינתיים

חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » SoundBoard - סאונד מקצועי

לך לעמוד 1, 2, 3   הבא
עמוד 1 מתוך 3

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון