תפריט
שלום Anonymous ::: 2021, 21:09
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
עזרה בהקמת אולפן ביתי
שרשרת זו הוגדרה כמועילה (50) › תצורת הדפסה
לך לעמוד 1, 2   הבא
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » מתחילים - Newbies
  nu flood  
עזרה בהקמת אולפן ביתי
הודעה פורסם: שני 19 פבר',07 21:50   
היי.
אני בטוח שזה נשאל בערך פעם בשבוע אבל בחיפושי מצאתי המון שירשורים ריקים ולא תשובות.

אני מעוניין לבנות אולפן ביתי. אני מעדיף שיהיה כמה שיותר זול ולא מכוון גבוה מבחינת סאונד אבל כן רוצה שיצאו הקלטות סבירות ומעלה.

מה שאני רוצה לקנות זה מחשב (שבטח אני אקנה במרדנית או משהו כזה כי זה הכי בטוח מבחינת מעבדות תיקון ותמיכה וגם אחלה מחיר), מוניטורים, מקלדת מידי (ממש לא צריכה להיות יותר משתי אוקטבות), וכמובן ממשק אודיו עם 8 כניסות (כדי שאני אוכל להקליט מערכת תופים עם 8 ערוצים בנפרד). מישהו אמר לי לקנות גם direct box בשביל הגיטרות אבל קראתי על זה ועושה רושם שאת מה שהיא עושה אפשר לתקן לבד במחשב אח"כ.

רציתי המלצה מלומדת על החלקים שכדאי שיהיו לי במחשב (זיכרון, הארדיסקים וכו... לא חייב להיות שקט כי כמו שאמרתי, זה לא צריך להיות הקלטה מושלמת אלא סבירה למישהו שלא הקליט לבד מעולם), על מקלדת מידי פשוטה ונחמדה, על ממשק טוב אבל זול (זה החלק הכי חשוב לי לדעתי...אני אפילו לא יודע עם ממשק מגיע תמיד עם כרטיס קול או שזה בנפרד) ותגובות לגבי הדירקט בוקס.

אני יודע שזה הרבה אבל לא הצלחתי ללקט את המידע מהפורום. אני ממש אודה לתשובות!
תודה
yanukav
תומך
הודעה פורסם: שני 19 פבר',07 22:34   
יש הרבה מוצרים שיתאימו לצרכים שלך (אבל את זה אני רואה כבר הבנת לבד).

-אין הבדל בין כרטיס קול לממשק אודיו, זה בדיוק אותו דבר.
8 כניסות ליין (ליין= כמו כניסה לסינטי או CD) לא יספיקו לך להקלטת תופים, אתה צריך הגברה כלשהיא למיקרופונים (נקרא: פרי-אמפ או קדם-מגבר) מה שתה צריך זה 8 כניסות למיקרופון.
רוב הכרטיסים המכילים 8 קדם מגברים מכילים גם כניסת דיירקט או שתיים, שהיא בעצם כניסה בעלת התנגדות גבוהה יותר מכניסת מיקרופון שמתאימה לפיק-אפ של גיטרה (נראת ככניסת PL כמו במגבר גיטרה או ככניסה משולבת). איאפשר "לתקן" את זה אח"כ, וזאת בטח לא הדרך הנכונה להקליט גיטרה.
רוב המחשבים העדכניים טובים להקלטת אודיו, יש הרבה (אבל ממש הרבה) מפרטים בפורום, רק צריך לחפש.

לא ציינת תקציב כללי לכל האולפן, זה יהיה הרבה יותר פשוט אם נדע כמה כסף יש לך #thumbsup .
  nu flood  
הודעה פורסם: שני 19 פבר',07 22:41   
בוא נגיד 7000 שקל למחשב+ממשק+מקלדת+מוניטורים

וצודק. התכוונתי ל-8 כניסות מיקרופון בשביל התופים.
אם יש כניסת דיירקט אז היא מסננת רעשים במקום הדירקט בוקס הזה?
MrSoundMan
Act Compatible
הודעה פורסם: שני 19 פבר',07 22:50   
כדי לקבל שמונה קדם מגברים בממשק, תאלץ להשקיע את רוב 7000 הש"ח רק על הממשק.
אני לא מכיר את מרדנית, אבל יש לי הרגשה שלא מדובר בחברה המתעסקת במחשבים ייעודיים לאודיו, כך שאני לא בטוח עד כמה השירות הטוב שלהם יהיה יעיל המקרה שלך.
שכחת בחשבון שלך שצריך לקנות תוכנות איתן תוכל להקליט.
מה עם המיקרופונים לתופים?
וכבלים?
  nu flood  
הודעה פורסם: שני 19 פבר',07 23:05   
מרדנית לא מתעסקים בכלל באודיו אלא במחשבים רגילים. אתה יכול לבנות לך מחשב מחלקים שאתה בוחר (כמו פנדה ועוד כל מני חברות). הם מאוד אמינים לגבי מעבדות תיקון, אספקת מה שהזמנת ומחיר זול...אבל עזוב פרסומת. אם בזיכרון, הארד דיסק, לוח אם וחלקי מחשב סטנדרטים עסקינן אז הם מספיקים.
לעומת זאת, כרטיס קול אי אפשר לקנות אצלם בכלל (לפחות לא מיקצועי להקלטות אלא יותר למשחקים).

אין שום כרטיס קול עם 8 כניסות מיקרופון (ומה עם 6 במקום 8) שהוא זול יחסית?
ואני אשמח לשמוע גם על מקלדת ומוניטורים.

מיקרופונים אני בכל מקרה לא אקנה כי זה יקפיץ לי את המחיר לשחקים. לי אישית יש SM58 לשירה, וגיטרות תכננתי להקליט דירקט. אם אני אקליט תופים אז אני אעשה את זה עם מיקרופונים מחברים. כנ"ל לגבי כבלים. תוכנות, אני מתכנן לעבוד עם CUBASE ויש לי דרך להשיג בזול (לא גנוב או פרוץ) אז אני לא מחשיב את זה במחיר.

תוספת: אם אפשר להשיג ציוד משומש באיכות טובה אז ממש אין לי בעיה עם זה. יותר חשוב לי לקבל המלצות על החומרה השונה מאשר מחירים. כמובן שמשהו יקר חדש יהיה עדיין יקר משומש אז עדיף לכוון בהמלצות לטווחי הביניים והנמוכים.
תודה
8finger
Act Compatible
הודעה פורסם: שני 19 פבר',07 23:47   
קודם כל בהצלחה וברוך הבא #thumbsup

הכח חשוב שלא תיתפזר, וטוב שאתה מתייעץ כאן באקט לפני זה יחסוך לך הרבה אתה עוד תראה.
אם אתה מעוניין בכרטיס קול 8 כניסות, באמת כמו שנאמר מעליי, זה יעבור את התקציב שהצבת.

עדיף לך להשקיע באמת בכרטיס קול טוב, אפילו מיד שניה, ובמחשב טוב.

כל שאר הדברים שמעבר.. אין להם סוף ובמיוחד בהתחלה שאתה קונה בעיקר שטויות. תעשה חושבין עם עצמך ותראה כמה כדאי לך להשקיע ובמה. לך לאט ובקלות ותבדור בבזאר את המציאות. זה העצה הכי טובה שאני יכול לתת לך.

facebook
adam77
תומך
הודעה פורסם: שלישי 20 פבר',07 01:05   
you can think about getting 8 pre amps not from a sound card but from a mixer.
obviously you won't have 8 saprate tracks on tape, but it will make your
budget work more realisticaly..
  nu flood  
הודעה פורסם: שלישי 20 פבר',07 08:50   
תודה על התשובות.
חשבתי על עניין המיקסר. למשל לקנות מיקסר וכרטיס קול עם שתי כניסות. לגיטרות ושירה זה בטוח יספיק ותופים (שגם ככה אני מניח שאני לא אקליט הרבה) יהיה אפשר להקליט דרך המיקסר. כמובן בגלל השאיפה שלי להקליט גם תופים טוב זה לא האופציה המועדפת אך באמת לא הצלחתי למצוא עוד כרטיס קול עם 8 כניסות זולות...למה הכל יקר ? #smile

אני מניח שאני אמשיך לחפש פה מפרטים של מחשבים כדי לראות מה המפרט המינימלי שצריך ולעבוד ממנו הלאה.
תודה.
אם למישהו יש עוד עיצות, אני אשמח.
1eyedbitch
Supporter
הודעה פורסם: שלישי 20 פבר',07 09:50   
אם אנחנו עובדים תחת אילוצי תקציב אז ...
בהרינגר זה שם ששווה לחשוב עליו

והנה משהו שמצאתי בבזאר - כרטיס עם ממשק דיגיטלי
והנה עוד משהו עוד כרטיס עם ממשק דיגיטלי מתאים

הכרטיס השני יוצא זול יותר וגם מגיע עם ממשק מידי, כך שנראה שבפחות מ-3000 שקל אתה יכול לסגור את הפינה של כרטיס קול ושמונה כניסות מוגברות.

אז מה שנשאר לנו זה בסביבות ה 4000 שקל למחשב + מוניטורים + מקלדת.
לא תקציב אידיאלי, אבל אם המקלדת יכולה לחכות אתה יכול בתקציב הזה לארגן מוניטורים יד שנייה ומחשב נייח טוב שיעשה את העבודה (כל עוד הציפיות שלך הן הגיוניות ואתה מתחזק את המחשב בצורה טובה).

ההמלצות הנוספות שיש לי בשביל לשמור אותך בתקציב -
- כרטיסי PCI זולים הרבה מ USB או FW.
- מקלדת מידי זה דבר שאפשר לקנות יד שנייה מבלי לחשוש, אם היא נראית תקינה וכל הקלידים עובדים, אז היא כנראה בסדר.
- כרטיסי קול מאבדים מערכם המון, ככה שאפשר למצוא מציאות ביד שנייה, רק תנסה לא לקנות כרטיסים אקזוטיים מידי (כלומר, כרטיסים בלי יבואן בארץ שיצאו מייצור, זה יכול להוביל לכאב ראש רציני).
הודעה פורסם: שלישי 20 פבר',07 11:11   
כרגע זכית בפרס התורם המצטיין #smile
ממש עזרת לי עכשיו. תודה רבה.

עושה רושם שאני כן אוכל להשיג את מה שרציתי עם ציוד יד שניה...נקרווה רק לא ליפול על משהו דפוק.
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » מתחילים - Newbies

לך לעמוד 1, 2   הבא
עמוד 1 מתוך 2

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון