תפריט
שלום Anonymous ::: 2019, 18:13
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
איך להמנע מגנבות - לקט עצות מבעלי נסיון (מר)
שרשרת זו הוגדרה כמועילה (100) › תצורת הדפסה
לך לעמוד 1, 2   הבא
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » כתבות נושא ומדריכים
Rock_Artist
S.Supporter
איך להמנע מגנבות - לקט עצות מבעלי נסיון (מר)
הודעה פורסם: שני 04 נוב',02 23:27   
---עריכה---
ליקוט של עצות משלל שרשורים של חברים אחרי גנבה ו/או פריצה.

לגזור ולשמור.

uridat
---סוף עריכה---

לצערי הרב הפתרון הבטיחותי לחומרים בלבד נוטה קצת לכיוון הצבאי:
מגירה נשלפת.

זולה יחסית!, מחבקים במהלך השינה ואפשר לישון בשקט #smile (או כספת שלא בטוחה לגמרי).

תמיד רצוי גם לגבות...
nimrod
Supporter
בני ז***ת !
הודעה פורסם: שלישי 04 יול',06 13:09   
לצערי אני לא יכול להקל על ההרגשה #cry
אבל כן להציע משהו לקראת הפעם הבאה...

לכל מי מאיתנו שבאמתחתו/אחריותו ציוד "נזיל" ושעלול ביום מן הימים לתפוס רגליים, רצוי לבצע רישום מסודר של הציוד,
ייצרן/דגם, פרטים מיוחדים/מזהים, מספר סדרתי (של הייצרן) וכו'.
את הרשימה יש לאחסן בכמה מקומות (ולא רק במחשב שמול הכניסה...) ולזכור לעדכן בכל פעם שמוסיפים משהו.
כמו כן, רצוי להוסיף סימן/שם באמצעות "עט סימון/חריטה" על גוף המכשיר(ים), באיזה פינה סמוייה.

נכון שהנ"ל לא ימנעו מקרים עגומים כגון זה של דרור (אלא, אולי אם הפורצים ידעו מראש שכל הציוד מסומן)
אבל יכולים בהחלט לסיע באיתור ו/או זיהוי אם וכאשר יימצא קצה חוט/ציוד.
Span^kinG
הודעה פורסם: שלישי 04 יול',06 16:32   
דרור, אני משתתף בצערך, באמת הזדעזעתי לקרוא את ההודעה שלך. #cry
איפה היתה הדירה אם אפשר לשאול? אם זה בדרום אז למה ישר להאשים את הנרקומנים אם אפשר להאשים את הבדואים קודם לכן?... #thumbsdown

נסה לחשוב אם הכנסת לאחרונה מישהו שאפשר לחשוד בו. גנבים לא סתם הולכים לפרוץ ולרוקן מקום. הם צריכים לראות את הלוקיישן קודם (לא הגיוני?), לראות את הפרצות באבטחה של המקום ולדעת בעצם מה יש לקחת ואיך נכנסים.
גם אני חושב שזה היה מתוכנן כי לקחת את כל זה צריך להביא רכב ואולי גם שותף או שניים.
נסה לחשוב, האם מישהו חשוד היה אצלך? אולי כשמכרת איזה ציוד?

לצערי אין לי ציוד סאונד \ מוסיקה מיותר לתת \ להלוות לך (חוץ מתופים שאני מפרסם בקרוב למכירה כי אני קורס כלכלית)

עכשיו כמה עצות למניעת מקרים מזעזעים מהסוג הזה בעתיד שאני ממליץ לכולם ליישם:
* חומרים רגישים, אישיים, מוסיקה מקורית, סקיצות ועבודות על הקיובייס וכאלה - לגבות כל חודש או פחות על DVD ולכתוב תאריך (מגבים הכל בלי להתקמצן על המדיות). כך גם במידה וחס וחלילה מישהו מחרים לנו את המחשב, חצי מהזעזוע ייחסך כי יש גיבוי של כל העבודה והסקיצות וכו'. רצוי להפריד את הגיבויים מהאולפן. (כך גם במקרה של שריפה וגם במקרה של החרמת תכולות מגירה זה יעזור)
* לוו'ינדוס יש את האפשרות לשים קוד בכניסה למערכת. גנב ממוצע אולי ינסה להדליק את המחשב כדי לחטט או לעבוד על מה שיש. רוב הסיכויים הם שכשהוא ייתקל בזה הוא יוותר כי באמת שאין לו עד כדי כך הרבה אינטרס להיכנס לך למחשב. גם רוב הסיכויים שהוא לא ידע להיכנס לשם דרך דוס או להשיג את המידע בדרכים אחרות. שימו קוד! אם יגנבו לכם את המחשב תהיו הרבה יותר רגועים מאשר אם לא היתה הגנה וכל מיץ של זבל צריך רק להדליק את המחשב כדי לחטט לכם בחיים.
* סורגים בחלונות
* פלדלת (גם אוטמת יותר טוב). מי שיש לו סתם דלת של חדר ביתי עם מפתח פשוט, ניתן לקנות מין דבר כזה עם מפתח שאחרי שנועלים את הדלת דוחפים אותו לחור מבחוץ, מסובבים ושולפים את המפתח הנוסף. הדבר הזה נשאר תקוע בחור של הדלת עד שאתה בא ומוציא את זה לאפשר הכנסת המפתח של הדלת לפתיחה. זה בטח יכול לעזור קצת.

טוב, אין לי בראש עוד רעיונות כרגע.

מי שאמר שאפשר כבר לנצל את ההזדמנות בשביל לעשות את הטיול בהודו או לשנות כיוון בחיים צדק לדעתי. (כמובן שזה לא אומר להפסיק לנגן וליצור מוסיקה או לעבור לפנדר מגיבסון...)

עכשיו תגידו לי, איך אנשים קטנים כמונו יכולים לעשות שינוי בחוק? עונשי מוות לרוצחים שהורשעו ללא ספק, עונשים מזעזעים לחלוטין לאנסים ושאר עברייני המין ועונשים כבדים ביותר לגנבי רכוש חסרי מצפון או רגשות, אות קלון, פיטורין וקנסות אסטרונומיים למושחתים מלמעלה וכו'. כל הדברים האלה רק יעלו את רמת החיים של אזרחי ישראל ותקנו אותי אם אני טועה.
מהי הסיבה שאין כאלה עונשים?
גנבים וחלאות המין האנושי יכולים אפילו לעבוד בפרך שנים על גבי שנים ובכך לחסוך למדינה משמעותית עלויות של בניית כבישים וגדרות ועוד המון עבודות מסריחות מהסוג הזה.
אז למה ואיך?

תרגיש טוב דרור, איך אומר השיר "ישנן צרות גדולות יותר" ויש לך הרבה חברים תומכים.

נ.ב, אם חסרים לך כל מיני חלקי מחשב, יש לי בצד ממחשבים ישנים שלי. אם חסר משהו תבדוק אצלי, אם יש - זה שלך.

דורון.
ReuvenM
Administrator
הודעה פורסם: רביעי 05 יול',06 05:00   
מי שהתנסה בביטוח, מי שביטח או מתעתד לבטח, מוזמן להיכנס לשרשרת ספציפית בנושא זה, למען כולם.
גולן
בנוגע להבטחת המחשב
הודעה פורסם: שבת 08 יול',06 20:22   
את הנעילה במערכת ההפעלה ניתן לעקוף במצב של safe mode בהגדרות הביוס בגירסאות החדשות ניתן לשים סיסמא לפני מערכת ההפעלה. במידה והגנב ינתק את הבטריה של הביוס אני לא בטוח שהוא לא יוכל לפרוץ גם אותה אך אני לא בטוח שכל גנב ינסה להתעמק בזה כל כך ואני מקווה לפחות במקרה והמחשב שלי ייגנב שזה מה שיגרום לגנב להשאיר אותו זרוק איפשהו...
במחשבים ניידים כדאי גם לשים גם שומר מסך עם סיסמא במידה והמחשב יהיה דלוק כשייגנב
מה שיכריח את הגנב לעשות ריסטרט ולהתקל בסיסמא של הביוס.
  uridat  
S.Supporter
הודעה פורסם: שני 17 ספט',07 10:54   
כל בעלי הנסיון או העצות בנושא מוזמנים להוסיפן כאן.

(מי שמוצא עצות נוספות בשרשראות ישנות, אנא הפנו אותי ואדאג להעבירן לכאן).
הודעה פורסם: שלישי 15 ינו',08 17:21   
FUBA
תומך
הודעה פורסם: שלישי 15 ינו',08 22:19   
לא הבנתי מהכתבה איך להגן עצמי מגניבה פיזית של המחשב הנייד.
astond
Act Compatible
הודעה פורסם: שלישי 15 ינו',08 22:36   
עצה הכי טובה - תהיו פולנים! #wink
לבדוק אם נעלתם טוב את הבית. אם הדלת של הדירה מעפנה כזו שאפשר לשבור בבעיטה - לדרוש מהבעל בית (במידה והדירה שכורה) פלדלת או להשקיע בדלת טובה או לפחות באיזה בריח עם מנעול טוב.
בחיים, אבל בחיים לא להשאיר גיטרה באוטו. גם לא בבגאג', גם לא מכוסה בסדין או שמיכה. אפילו אם קופצים שניה לפיצוציה לקנות קולה וסיגריות (ואחר להוציא כסף מהבנק, ואז פוגשים חבר ומקשקשים וכו', ואז חוזרים לאוטו פרוץ ובלי גיטרה).
גם לא להשאיר את הגיטרה - או את התיק עם הלפ טופ בלי השגחה. גם אם זה בפיצריה עם החברה. לשמור על קשר עין ועדיף - קשר פיזי.
להשקיע בביטוח.

פולני? כן! עד אימה.. מצחיק? שיצחקו. אבל לפחות לא כואב הלב על גיטרות גנובות ולפ טופים אבודים.

http://www.act.co.il/guide/index.php?gu=shwad&ad=261

?

למכירה בבזאר
FUBA
תומך
הודעה פורסם: שלישי 15 ינו',08 22:48   
מילים כדורבנות #thumbsup #thumbsup #thumbsup
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » כתבות נושא ומדריכים

לך לעמוד 1, 2   הבא
עמוד 1 מתוך 2

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון