תפריט
שלום Anonymous ::: 2020, 08:25
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
מסלול לימודים ברימון
אין דירוג עדיין › תצורת הדפסה
לך לעמוד 1, 2   הבא
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » לימודים, הוראה, ספרות מקצועית ומוסדות לימוד
  jandipyo  
מסלול לימודים ברימון
הודעה פורסם: שבת 08 מאי,10 09:53   
היי,
אני מנגן על קלידים ומעוניין ללמוד במכללת רימון , רק שאין לי מושג באיזה מסלול ללמוד,
המטרה שלי היא ללמוד לנגן עם נגנים אחרים בהרכבים שונים, להשתפשף בתחום,ולעבוד גם על ביצוע הנגינה שלי. אני יוצר גם את המוסיקה שלי , החומרים שלי באולפן ביתי, והיתי רוצה גם ללמוד איך להפיק אותם בצורה איכותית,
הבנתי שרמת הלימודים נמוכה ומי שכבר יש לו ידע בסיסי יכול למצוא את עצמו מבזבז את הזמן.
בקיצור, המטרות בסופו של דבר מהלימודים האלו הם: הפקת אלבום עצמאי , הרכב להופעות וקשרים.
Tuluz Debit
Expert
הודעה פורסם: שבת 08 מאי,10 10:56   
נשמע שאתה צריך ללכת למסלול ביצוע כללי. חשוב לדעת - הדירוג שלך צריך להיות לפחות 444 אם אתה רוצה להתקבל לאנסמבלים. בפורום של רימון יוכלו להסביר לך מה נדרש ומה כדאי לחזק לפני הבחינה כדי להשיג את זה.

לדעתי הטעו אותך לגבי רמת הלימודים. ההיפך הוא נכון: מי שמגיע עם ידע בסיסי יכול להוציא פטור מקורסי בסיס ולהתחיל ישר ממשהו עם "בשר". נכון, בכל קורס יכול לקרות שידברו איתך על משהו שאתה כבר יודע או שיתקדמו קצת לאט בהתחלה. לי אין בעיה עם זה כי בתור מורה עניין אותי לשמוע עוד זוויות לגבי כל נושא. בכל מקרה, כמו בכל מקום כדאי לעשות סקר שוק ולבחור בקפידה את המורים שלך, זה הגורם המכריע.

אני בדרך לסיים שם שנה ראשונה מאד מוצלחת. כשתגמר, אני מתכוון לרשום פוסט מאד ארוך ומפורט על בית הספר הזה. צריך לעשות קצת סדר בין כל השמועות שמסתובבות ברשת #read

בינתיים, אם אתה רוצה להסתמך על העיניים והאזניים שלך, לך ליום הפתוח, לך לפרזנטציה (הרצאה נפרדת). במזכירות ישמחו לתת לך מידע לגבי כל מה שאתה צריך.
  jandipyo  
הודעה פורסם: שבת 08 מאי,10 18:10   
היי, תודה על התגובה,
מישהו שסיים שם אמר לי ללכת למסלול של הלחנה ועיבוד, מה דעתך?/כם?
היתי ביום פתוח שנה שעברה, והאמת המחיר פשוט הפיל אותי מה גם שכולם ילדים ואני כבר לא, מה גם שהמזכירות דווקא לא היו כל כך נחמדות...
החשש הכי גדול שלי הוא שהם יהפכו אותי ליוצר "מרובע" ג'זי שכזה, כמו שהרבה יוצאים משם...
אני מופיע כבר עם החומרים שלי,...האם יש זמן להופיע עם חומרים שלי במקביל ללימודים? או שזה אפשרי במסגרת הלימודים כחלק מהם?

אני אשמח לקרוא את הפוסט המפורט שלך על המכללה..
mazza
הודעה פורסם: שבת 08 מאי,10 19:59   
לפי דעתי כדאי לך לבדוק את מסלול של המגמה שמשולבת לפי מה שראיתי היום באתר של רימון הוא היחיד שמשלב הפקה ועיבוד וגם ביצוע.לגבי מה שתהפוך......זה כבר תלוי בך. אף אחד לא יהפוך אותך ליוצר גאז מרובע וזה כבר אינדווידואלי לכל יוצר. נכון שהרבה משם יצאו כאלה אבל גם פגשתי הרבה כאלה שלא יצאו ככה. לגבי הלימודים, שאני למדתי שם לא היה לי לחוץ מבחינת זמן ואני זוכר שהיה לי זמן לשלב הרבה דברים מעבר ללימודים, ובמסגרת הלימודים יש הרבה אפשרויות לשלב את החומר שלך.
לגבי הרמה- בשנה א הרמה היא לא גבוהה כ"כ כי לומדים בעיקר מבואות עם כל המגמות, אני ממליץ לך לתפוס שיחה עם מישהו שסיים לפחות שנה א כדי שיוכל לכוון אותך איך להוציא פטורים, זה לא אמור להיות בעיה, רק צריך לדעת במדויק מה הדרישות מכל קורס.
שיהיה בהצלחה.... #thumbsup
  jandipyo  
..
הודעה פורסם: שבת 08 מאי,10 22:33   
תודה, אז איזו מגמה אתה עשית?
המגמה המשולבת היא מגמה עמוסה שהציעו לי להתרחק ממנה כמו מאש, בכל אופן אמרו לי שעליי לקחת שיעורים פרטיים במקביל כי החומר שמועבר שם אינו מספיק,
ולגבי אלו שלא יצאו משם "ככה", האם יש בכלל מקום באמת ליוצרים מג'אנרים אחרים?
Tuluz Debit
Expert
הודעה פורסם: שבת 08 מאי,10 22:47   
הפוסט המפורט עוד יגיע #thankyou בינתיים אני יכול לחלוק איתך כמה תובנות עיקריות:

- בכל המגמות, המסלול של הלימודים המלאים אמור להשאיר אותך עם הלשון בחוץ, בהנחה שהכוונה היא להשקיע בלימודים ולהפיק את המקסימום. אם אתה רוצה לעשות עוד דברים מהצד או צריך להתפרנס במקביל, עדיף שתקח לימודים חלקיים של 16 נקודות (חצי מערכת). זה מאפשר לך לעשות מין סופרמרקט קורסים של מה שמעניין אותך בלי התחייבות למסלול תעודה.

- בין אם תקח מסלול חלקי או מלא, יש במסגרת הלימודים הזדמנויות לעבוד על החומר שלך - גם מבחינת מפגש עם אנשים וגם בצורת תחרויות ופרוייקטים שביה"ס יוזם.

- יש מקום לכל סוג של יוצר, מפיק, נגן, זמר\ת, מלחין וחציל. כמובן שבין הכלים שביה"ס לא יוותר לך עליהם תמצא הרמוניה מסורתית ובקורסים אחרים הרבה אוריינטציה לג'אז, ולדעתי הם עושים בשכל. שוב, גם פה אם תבחר בלימודים חלקיים תוכל לתמרן יותר.

- אני לא יודע מה זה "נגן ג'אז מרובע שיצא מרימון", למרות שיצא לי בעבר להשתמש בעצמי בהכללה הזאת כשהיה לי נוח. מרובעים ועגולים יש גם מחוץ למסגרות לימוד, ולכל מי שפגשתי בינתיים הלימודים פתחו את הראש ולא להיפך.
ogeva
Act Compatible
הודעה פורסם: ראשון 09 מאי,10 08:33   
מצחיקה אותי ההגדרה של נגן ג'אז מרובע בהקשר מוזיקלי. הרי בכל סגנון אחר נצמדים למה שכתוב/הוחלט הרבה יותר מאשר בג'אז.
אני ממליץ לך ללכת למסלול שדווקא יאפשר לך לגעת בג'אז. לא משנה מה התחום המוסיקלי בו אתה מתכוון לעסוק - אם יש מקום אחד בו אפשר לפתוח אופקים זה בג'אז...
תודה
הודעה פורסם: ראשון 09 מאי,10 12:12   
יתכן ואתם צודקים, המרובעות קיימת גם בחוץ ואין לה קשר ישיר, זה היה פשוט ניראה שהרבה משם יוצאים כמו מתוך מפעל ..אחד אחרי השני באותה צורה מרקם וצבע
יצא הצד הביקורתי שבי, למרות שאני עצמי נוטה לשמאלץ ישן,
אז בסדר..כל אחד לוקח את מה שנותנים לו שם ומנתב את זה לכיוון שלו, אבל ממה שהבנתי יש למורים השפעה רצינית, הלחץ והביקורת שלהם ל "מה יצליח" "מה יהיה פופולרי" ואיך "לעשות את זה" במקום להיות אומן אותנטי ומקורי.

עכשיו התקשרתי לשם...והמחיר הגבוה כמו בכל שנה עולה, משהו ממש מטורף, לעומת האוניברסיטה ...שאין לי סיכוי להתקבל לשם השנה, ז"א כמעט 30000...מה נסגר?! רימון רק למיליונרים?
לא רק שזה מקומם אותי, ביחס למה שהם מעניקים לא בטוח שזה שווה את המחיר,

אחרי הכל, אני כבר מעדיף לקחת שיעורים פרטיים ולעשות את הדרך שלי במסלול אחר, במכללה אחרת, אם הייתה כזו מוכרת ורצינית....את הידע שלי אני כן יכול לרכוש בשיעורים פרטיים, אבל הבעיה העיקרית שמורים פרטיים לא נותנים היא קשרים , להכיר נגנים וכמה שיותר, להרחיב את המעגל , להחשף לקהל יותר רחב.

האם אתם חושבים שרימון נתנה לכם את הקשרים שרציתם? האם אתם חושבים שניתן להשיג את אותם קשרים בלי להשתייך למסגרת כזו מוכרת?
Tuluz Debit
Expert
הודעה פורסם: ראשון 09 מאי,10 15:16   
ציטוט:
האם אתם חושבים שרימון נתנה לכם את הקשרים שרציתם?

אני רק באמצע השנה הראשונה, ועוד בלימודים חלקיים, וכבר כמות האנשים הטובים שפגשתי היא אדירה.

ציטוט:
האם אתם חושבים שניתן להשיג את אותם קשרים בלי להשתייך למסגרת כזו מוכרת?

היו לי ויש לי קשרים טובים גם מלפני, אבל כל אחד כזה נבנה לאורך שנים ועם המון סבלנות. ברימון אתה פשוט מוקף ב-600 איש שעושים מוסיקה.

ציטוט:
כמעט 30000...מה נסגר?! רימון רק למיליונרים?

אני לא יודע על מה אתה מדבר.. אני מצטט מתוך ה-PDF של תקנות שכר לימוד והרשמה:

"שכר הלימוד הבסיסי עומד על 19,570 ש"ח צמוד למדד אפריל 2010."

וכמו שאמרתי קודם, אני בלימודים חלקיים וזה יותר באיזור ה-13K (ושווה כל אגורה).
mazza
הודעה פורסם: ראשון 09 מאי,10 16:23   
מה עם האקדמיה של ירושלים?.. אני מכיר כמה אנשים שלמדו של ומאוד הופתעתי לטובה ממה שהם קיבלו שם
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » לימודים, הוראה, ספרות מקצועית ומוסדות לימוד

לך לעמוד 1, 2   הבא
עמוד 1 מתוך 2

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון