תפריט
שלום Anonymous ::: 2020, 04:51
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » מתחילים - Newbies
  Yaelb  
למי שמבין ב AKG C414 XL II אני ישמח לעזרה
הודעה פורסם: רביעי 05 פבר',14 16:31   
היי לכולם
רכשתי את הדבר האדיר הזה לאולפן שלי
ואני ישמח אם מישהו יסביר לי מה אומרים הסימנים האלו מהשמאלי לימני
תודה רבהה
הקלק על התמונה לצפיה בגודל מלא
הקלק על התמונה לצפיה בגודל מלא
yoramilan
S.Supporter
הודעה פורסם: רביעי 05 פבר',14 16:48   
הסימנים האלה מבטאים את מרקמי הקליטה (Polar Pattern Selector).
יש להם שמות...
Omnidirectional
Wide cardioid
Cardioid
Hypercardioid
Figure eight

במיקרופון הספציפי שלך יש גם בין כל שני מרקמי קליטה מצב ביניים.
סה"כ - 9 מרקמי קליטה (בואי נאמר שלא צריך כל כך הרבה אבל נותנים לך - תיקח...)

הציור משקף פחות או יותר את מה המיקרופון שומע מסביבו.
עדיף להבין איזה מרחב המיקרופון "שומע" כי יש לזה השלכה על מידת הכיווניות שהמיקרופון קולט ביחס למקור הרעש.

אני מציג את זה באופן מאד שיטחי משלוש סיבות:
1. ממש כדאי ללמוד את הנושא הזה. עוד על כל הענין הזה תוכלי לקרוא בעמוד 20 במניואל שקיבלת עם המיקרופון.
2. בסופו של יום, זה לא תורה מסיני: קרדיואיד במיקרופון א' לא מתנהג אותו דבר כמו קרדיואיד במיקרופון ב' - שווה לבדוק ולהתנסות, אם כי, יש כללי אצבע ע"ע סעיף 1
3. כפי שרמזתי, AKG נספחפו big time עם המיקרופון הזה (מכל מיני סיבות, לא ניכנס לזה) ולכן, עדיף להבין את העיקרון ולא לדקדק בכוונת משוררי AKG (כוונתם היתה למכור וכוונתך להוציא תוצאות טובות אז צריך לגשר איכשהו על הפערים...)
  Yaelb  
הודעה פורסם: רביעי 05 פבר',14 17:08   
תודה רבה יורם. אני מודה לך על העזרה
הופמן
Act Compatible
הודעה פורסם: רביעי 05 פבר',14 21:03   
עבדתי עם המיקרופון הנ"ל להקלטות שונות כמה שנים טובות ומסקנתי ודעתי האישית היא די פשוטה ומשעממת ,המצב שתמיד חזרתי אליו ואיתו השתמשתי כמעט תמיד הוא המצב הכיווני-המצב האמצעי בסוויטש,איכשהו הסאונד נשמע לי הכי נכון ככה אם להקלטות קרובות או רחוקות.שאר המצבים צלצלו לי כמו איזושהיא בעיית פאזות קלה שמוחקת כמה תדרים בצורה לא בריאה,עוד פעם,לאוזניי-וייסלחו לי מהנדסי AKG המוכשרים.מעניין שבגרפים של היענות התדרים בכל מצב לא רואים את מה ששמעתי בשטח.חשוב רק להעמיד את המיקרופון נכון בהתאם למצב זה,כלומר להפנות את צד הרשת המוזהבת עם הלוגו של AKG לכיוון מקור הצליל.זהו מיקרופון רך ומחמיא מאוד בעיקר לשירה בתדרים גבוהים,למשל של נשים,מתאים גם לפסנתר ולמצילות תופים כאשר יש 414 זהה נוסף ,קצת לא "אמיתי" לטעמי מפני שהוא חותך הרבה מתדרי האמצע,אבל זה גם החן שבצליל שבו כאשר משהו צעקני משודר אליו.בהצלחה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » מתחילים - Newbies

עמוד 1 מתוך 1

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון